Eski Sevgilim İle Yeniden Başlamalı Mıyım?

Eğer sevdiğiniz birinden ayrılmışsanız, ayrılık sürecinin ne kadar zorlu olduğunu biliyorsunuzdur. Önce sevgilinizi ve onunla yaptığınız şeyleri özlemekten kaynaklı acıyla karşı karşıya kalırsınız. Bu özlem arttıkça ayrılmakla doğru bir şey yapıp yapmadığınızı sorgulamaya başlarsınız özellikle de ayrılmaya karar veren sizseniz. Gerçekten doğru bir karar mı verdiniz yoksa aceleci mi davrandınız? Yoksa böyle çok daha mı iyisiniz? Ya da acaba eski sevgiliniz ile yeniden bir araya gelseniz daha mı iyi?

Eski sevgiliniz ile yeniden başlamanın iyi bir fikir olup olmadığını merak edenler için bugün size sağlıklı bir değerlendirmenin 8 kriterinden bahsedeceğim.

Ayrılma Sebebiniz

Neden ayrılmıştınız? Ayrılık nedeniniz ne kadar ciddiydi? İnsanlar bazıları önemli bazıları nispeten daha önemsiz olabilecek bir sürü nedenden ayrılabiliyorlar. Affedilmesi görece kolay hatalar nedeniyle ayrıldıysanız bir kez daha deneme şansınız ve ihtimaliniz daha yüksektir. Ancak eğer ayrılma nedeniniz üstesinden gelemeyeceğiniz kadar ciddi sorunlarsa muhtemelen yeniden birlikte olmak yerine yolunuza bakmanız daha iyidir.

Ne Kadar Zamandır Ayrısınız?

Zaman birçok şeyi iyileştirir ve ayrılık dünyanın sonu gibi gözükse de zaman geçtikçe ayrılık duygusuna alışır ve normal karşılamaya başlarız. Dolaysıyla, ayrılığın üzerinden geçmiş olan süre önemlidir, ne kadar uzun süredir ayrıysanız yeniden başlama ihtimaliniz o kadar azalır.

Nasıl Ayrıldınız?

Birbirinize mesaj atarak mı ayrıldınız? Yoksa karşılıklı iki medeni insan olarak konuşup ayrılmanın her ikiniz için de en doğrusu olduğuna karar mı verdiniz? Ya da belki sinir krizi geçirip birbirinizi kırarak ayrılmış da olabilirsiniz. Nasıl ayrıldığınız da yeniden birlikte olma ihtimaliniz üzerinde etkilidir. Genellikle ne kadar dostane ve medenice ayrıldıysanız yeniden birlikte olma ihtimaliniz o kadar yüksektir.

Ayrılık Sonrasındaki Davranışlarınız

Bazı insanlar eski sevgililerinin ayrıldıktan sonraki davranışlarından derinden etkilenirler. Eğer ayrıldıktan hemen sonra başkalarıyla flört etmeye başlamışsanız eski sevgiliniz ile yeniden birlikte olma şansınızı düşürmüş olabilirsiniz. İkinizden biri ayrıldıktan sonra diğerini incitebilecek bir şeyler yaptınız mı?

Aranızdaki Bağ Ne Kadar Derindi?

Birbirinizin hayatındaki yeriniz ne kadar derindi? Ne kadar derinse yeniden birlikte olma ihtimaliniz o kadar yüksektir. Örneğin çocuklu çiftlerin ayrıldıktan sonra yeniden başlama ihtimalleri çocuksuz olanlara göre 2 kat fazladır. Aynı şekilde ailelerin, ortak arkadaşların işin içinde olmaları hatta beraber yaşama gibi şeyleri de sayabiliriz.

Duygusal Yakınlık?

Birlikteyken nasıl hissediyorsunuz? Hafifçe de olsa birbirinize dokunma isteğiniz oluyor mu? Eğer yan yana geldiğinizde hala birbirinize dokunmak istiyorsanız yeniden birlikte olmak için bir şansınız olabilir.

Birbirinizi Affedebilir Misiniz?

Eğer medenice, birbirinizi kırmadan, incitmeden, suçlamadan karşılıklı oturup konuşabilir ve ayrılığa sebep olan şeyler nedeniyle birbirinizi affedebilirseniz bu yeniden birlikte olmak adına atacağınız en olumlu adımdır.

Ayrılık hiçbir zaman kolay değildir, ayrılık kararını siz almış olsanız bile. Alışma süreci kaçınılmazdır özellikle de uzun süredir birlikte olduğunuz birinden ayrılıyorsanız. Bu durum genellikle acı verici olur. Yeniden birileriyle flörtleşmek için kendinizi zorlamayın, yeniden aşk hayatına atılmak için acele etmeyin. Kendinize geleceğinizi düşünmek için fırsat tanıyın, eski sevgilinizle ya da bir başkasıyla.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir